Бесплатни уџбеници

05/13/2020

Поштовани родитељи,

Одлуком о финансирању набавке уџбеника средствима  буџета Републике Србије за школску 2020/21 годину  утврђен је ниво и врста образовања,разред и предмет за које ће се  финансирати набавка уџбеника за школску 2020/21 годину за ученике основних школа и  то:

• Ученици из социјално/материјално угоржених породица(примаоци новчане социјалне помоћи)
  • Ученици са сметњама у развоју и инвалидидтетом који основно образовање и васпитање стичу по индивудуалном образовном плану
  • Ученици који образовно-васпитни рад не остварују по индивидуалном образовном плану, али имају потребу за прилагођавањем(увећан фонт, Брајево писмо, електронски формат)
  • Ученици основних школа који су у породици треће или свако наредно рођено дете у систему образовања и васпитања( доказ-потврда основне школе/средње школе/факултета да су редовни ученици/студенти)

У првом циклусу оснвног образовања и васпитања предмети из којих ће се добити бесплатни уџбеници су:

• Српски језик и књижевност
  • Свет око нас
  • Природа и друштво
  • Страни језик као обавезни предмет

У другом циклусу основног образовања и васпитања предмети из којих ће се добити бесплатни уџбеници су:

• Српски језик
  • Први страни језик
  • Географиија
  • Историја
  • Хемија
  • Биологија

Уколико сматрате да испуњавате услове за добијање бесплатних уџбеника, потребно је да прибавите доказе о испуњавању услова( накнадно ћемо Вас обавестити о року за предају докумената)

Директор школе,Мирјана Шпехар