Чувари природе у посети Ботаничкој башти,, Јевремовац,,

Ученици шестог разреда су  час изборног предмета-чувари природе провели у учионици под ведрим небом, у Ботаничкој башти, у петак 26.-ог маја. Накратко су заборавили да су у Београду, уживајући  у прелепом окружењу.Ведар и сунчан дан, ученицима су  омогућили обилазак и фотографисање природе, која изгледа нестварно. Водич их је упознала са историјом Ботаничке баште,, Јевремовац,, а потом их је прошетала свим деловима баште.Посебно су обишли стакленик и Јапански врт. По први пут су видели неке тропске врсте биљака, за чији раст су неопходни посебни услови.Посебан утисак оставила је занимљива прича о води и духовима у Јапанском врту.Шетајући кроз башту и слушајући водича, наши ученици су се упознали са чудесним светом биљака, њиховим биодиверзитетом, открили су неке нове врсте,уочили који су услови неопходни за њихов раста и развој,а истовремено су потврдили да су прави чувари природе.

Наставник изборног предмета,, чувари природе,,- Тамара Проданов