Чувари природе у посети јавном акваријуму и тропикаријуму

Дана, 19. октобра  ученици шестог разреда, су час изборног предмета,, чувари природе,, провели у учионици окруженој мноштвом различитих врста животиња из тропских и нама далеких крајева. Посетили су јавни акваријум и тропикаријум у Београду.

Диван и сунчан дан ученицима су омогућили обилазак, разгледање и фотографисање разноврсних  водених и копнених животиња, нама блиских и удаљених крајева. На улазу радознале ученике и њихове наставнике  је дочекала водич , прошетала  их просторијама препуним животињама, упознала их са њиховим начином живота, а истовремено  и одговарала  на сва дечија знатижељна и интересантна питања.Посебан утисак оставила је занимљива прича о рибама-пиранама, гмизавцима –гуштерима и змијама. Прича о животињама, уз  сокић- два , настављена је  је потом презентацијом  кратаког  филма о врстама риба наших крајева, њиховим одликама , спољашњим изгледом  и прилагођеностима условима живота. Уследила је потом и шетња под ведрим небом и разгледање  зоо- ботаничког врта.

Ученици су уживали , научили нешто ново  и показали још једном да су љубитељи животиња и прави чувари природе.

Уз мноштво фотографија …..задовољни …чувари природе вам шаљу срдачан поздрав…

Наставник изборног предмета чувари природе – Тамара Проданов