Обавештење

Датум:10.06.2020.

Број:01-440

Поштовани родитељи,

Одлуком о финансирању набавке уџбеника средствима  буџета Републике Србије за школску 2020/21 годину  утврђен је ниво и врста образовања,разред и предмет за које ће се  финансирати набавка уџбеника за школску 2020/21 годину за ученике основних школа и  то:

• Ученици из социјално/материјално угоржених породица(примаоци новчане социјалне помоћи)
  • Ученици са сметњама у развоју и инвалидидтетом који основно образовање и васпитање стичу по индивидуланом индивудуалном образовном плану
  • Ученици који образовно-васпитни рад не остварују по индивидуалном образовном плану, али имају потребу за прилагођавањем(увећан фонт, Брајево писмо, електронски формат)
  • Ученици основних школа који су у породици треће или свако наредно рођено дете у систему образовања и васпитања.

У првом циклусу оснвног образовања и васпитања предмети из којих ће се добити бесплатни уџбеници су:

• Српски језик и књижевност
  • Свет око нас
  • Природа и друштво
  • Страни језик као обавезни предмет

У другом циклусу основног образовања и васпитања предмети из којих ће се добити бесплатни уџбеници су:

• Српски језик
  • Први страни језик
  • Географиија
  • Историја
  • Хемија
  • биологија

Потребна документа:

-За ученике,социјално/материјално угрожених породица, примаоца новчане  социјалне помоћи,решење(копија)којом се утврђује право на остваривање социјалне новчане помоћи

-за ученике који су у породици треће или свако наредно рођено дете које је у систему школовања (средња школа,факултет),потврду образовно-васпитне установе о својству ученика односно студента.Потврда образовно-васпитне установе у својству ученика прилаже се за свако дете.

-За ученика са сметњама у развоју и инвалидидтеом, посебна документација није потребна јер школа поседује податке о наведеним ученицима

С обзиром да је од 06.05.године у Републици Србији на снази било ванредно стање, као и да су даље на снази одговарајуће мере у циљу заштите здравља становништва, потребно је да се родитељи ученика, који остварују право на бесплатне уџбенике пријаве

Уколико родитељи при пријављивању немају тражену документацију, потребно је да је доставе накнадно, а најкасније до преузимања уџбеника.

Школа је у обавези да до 29.06.2020.године податке о бесплатним уџбеницима унсесе у ИС Доситеј те Вас молимо да уколико испуњавате горе наведене услове до наведеног рока пријавите Вашу децу за бесплатне уџбенике.

Директор школе,Мирјана Шпехар