ОБАВЕШТЕЊЕ ЗА РОДИТЕЉЕ О ЗАКАЗИВАЊУ ТЕРМИНА ЗА ТЕСТИРАЊЕ И УПИСУ У ПРВИ РАЗРЕД

Тестирања деце за упис у први разред ове школске године вршиће се од 01. априла до 31. маја 2021. године.

Министарство просвете, науке и технолошког развоја, припремило је процедуре уписа деце у први разред основне школе за школску 2021/2022. годину.
Наведене процедуре имају за циљ да поједноставе, у административном смислу, упис деце у први разред основне школе, како родитељима, односно другим законским заступницима деце, тако и школама.

Родитељи који територијално припадају школи, почев од 22.3.2021. године моћи ће да електронским путем преко Портала еУправа, у апликацији еЗаказивања термина за упис и тестирање да закажу један од понуђених термина за тестирање. Упис деце у школу се врши истог дана када и тестирање.

Потребно је да:

• Будете регистрован корисник, односно имате креиран налог на државном порталу за електронску идентификацију eID.gov.rs
  • Покренете услугу на Порталу еУправа (Услуге → Образовање → еЗаказивање термина у ОШ)
  • Закажете термин у школи којој Ваше дете територијално припада

Приликом уписа није потребно да прилажете документа, јер ће их школа прибавити по службеној дужности, и то:

• Извод из матичне књиге рођених
  • Уверење о пребивалишту
  • Уверење о похађању припремног предшколског програма
  • Потврду о обављеном лекарском прегледу – лекарско уверење*

* Изузетак је само лекарско уверење уколико сте преглед обавили код приватног лекара, у том случају биће потребно да га  донесете у школу.

Напомена 1: Термин можете да откажете 24 часа раније. Уколико не откажете термин и не дођете у заказаном термину у школу, систем Вам неће дозволити да наредних 14 дана резервишете нови термин за упис и тестирање детета у основну школу електронским путем. У том случају, родитељи ће морати директно да се обрате школи и закажу нови термин.

Напомена 2: Уколико имате додатна питања и недоумице у вези са заказивањем термина, обратите се контакт центру на 011/73-505-57. Телефонска подршка доступна је од 22. марта 2021. године и током трајања уписа у основне школе сваког радног дана од 7.30 до 15.30 часова.

У први разред школске 2021/2022. године уписују се деца рођена од 1. марта 2014. до 28. фебруара 2015. године, а упис почиње у четвртак, 1. априла 2021. године.

Уколико родитељ не може или не жели да закаже термин електронским путем, већ се одлучи да позове школу, овлашћено лице ће заказати термин у електронској апликацији у име родитеља.

Све додатне информације можете добити на телефон школе 011/2623257 у
периоду  од 11:00 до 13:00  часова. У наредним данима ћемо вас редовно обавештавати о новим информацијама које будемо добијали од надлежних институција.