ПРОБНИ ЗАВРШНИ ИСПИТ

ОШ,,Михаило Петровић Алас“

Господар Јованова 22

Информације о реализацији пробног завршног испита

Ученици осмог разреда, ће 09.04.2021. године, у 13 часова, у оквиру пробног завршног испита полагати тест из математике, док ће 10.04.2021. године, у 9 часова, полагати тест из српског/матерњег језика, а у 11:30 часова комбиновани тест (биологија, географија, историја, физика и хемија). Израда тестова траје 120 минута, изузетно, уколико је испит почео са закашњењем, време испита се продужава тако да израда теста траје 120 минута.

Школска комисија, формирана на нивоу школе, обезбеђује просторне и организационе услове за спровођење пробног завршног испита у складу са дописом Министарства просвете, науке и технолошког развоја.

Школа ће, у циљу унапређивања постигнућа ученика и постизања бољих резултата на завршном испиту, користи резултате ученика са пробног завршног испита у планирању рада у наредном периоду, с тим да се резултати јавно не објављују на интернет страници школе.

Упутство за ученике можете погледати овде.

-дозвољени прибор за ученике: ЗА МАТЕМАТИКУ – графитна оловка, плава хемијска оловка (не пиши бриши), гумица, троугао, лењир и шестар;

– школа ће за сваког ученика обезбедити по две плаве хемијске оловке;

– у просторији у којој полаже испит ученик седи на месту са редним бројем које одговара редном броју на Јединственом списку ученика;

– од личних ствари на испит се може унети само вода/освежавајући напитак, а све остале ствари обавезно се одлажу на посебно место током трајања испита.

УЧЕНИЦИ СУ ОБАВЕЗИ ДА ДОЂУ 30 МИНУТА РАНИЈЕ