Пројекат Финансијска писменост у одељењу 4/2

Дана, 17.јануара 2020. у одељењу 4/2  одржан је јавни час интегративне наставе (српски језик, од играчке до рачунара, ликовна култура, математика и грађанско васпитање)  из Пројекта ФИН ПИН са називом „Сајам зимског туризма“.

Ученици су кроз игру, (замишљено путовање кроз време), презентовали своје предузетничке идеје у улози замишљених  туристичких агенција које су на планинама Србије изнајмљивале објекте. Били су то  хотели њихових снова. Тимски рад  и слобода избора у сопственој игри и игри са гостима на часу,  допринели су одличним утисцима. Ученици су најпре  презентовали своје туристичке агенције, а затим показали  и  пословне способности у разговорима  са потенцијалним клијентима. Гост часа била је професорка географије, Светлана Поповић која је говорила о занимљивим причама  и легендама о планинама наше земље.

Часу су присуствовали родитељи ученика и други чланови породице, педагог школе и наставници, који су учествовали на „Сајму зимског туризма“ и својим учешћем допринели да се изабере најуспешније пословање тога дана.

Са поруком да волимо Србију и упознајемо природне лепоте, час је реализован у лепој  атмосфери и добром расположењу свих присутних.

Ружа Лалић, одељ.старешна 4/2