Упис првака

ОБАВЕШТЕТЊЕ – УПИС У ПРВИ РАЗРЕД ДЕТЕТА СА ПОДРУЧЈА ДРУГЕ ШКОЛЕ

Школа може да упише и дете са подручја друге школе, на захтев родитеља, у складу са могућностима школе.

Родитељ, односно старатељ може да изабере основну школу у коју ће да упише дете подношењем захтева изабраној школи најкасније до 1.фебрауара текуће календарске године у којој се врши упис.

УПИС ПРВАКА

ОБАВЕШТЕЊЕ РОДИТЕЉИМА
О УПИСУ ДЕЦЕ У ПРВИ РАЗРЕД ОСНОВНЕ ШКОЛЕ
ЗА ШКОЛСКУ 2017/18. ГОДИНУ

У понедељак, 3. априла 2017. године, почиње упис будућих првака.

Полазак у школу је важан догађај како за ваше дете, тако и за вас.

Ове школске године у школу се уписују деца рођена 2010. године,
као и деца рођена до краја фебруара 2011. године.

Ако је Ваше дете рођено у периоду од 1. марта 2011. године до 31. августа 2011. године, а желели бисте да крене ове године у школу, за упис је потребна провера психофизичких способности детета. Проверу зрелости за полазак у школу врши психолог школе у мају месецу.

ДОКУМЕНТА ПОТРЕБНА ЗА УПИС:
•    извод из матичне књиге рођених
•    потврда лекара
•    потврда о завршеном предшколском програму (накнадно)
•    пријава пребивалишта/ на увид

Настава ће се одвијати у два облика:
1) целодневна настава са почетком у 08,00 часова до 15,30 часова
2) полудневна настава од 08,00 часова

Детаљније информације о организацији образновно васпитног рада, можете добити од педагога или психолога школе уторком и четвртком у времену од 16 до 18 часова.

ДЕТЕ КОЈЕ ТЕРИТОРИЈАЛНО ПРИПАДА ДРУГОЈ ШКОЛИ

Школа може, на захтев родитеља, да упише и дете које територијално припада другој школи, ако то дозвољавају просторне и организационе могућности школе. За упис деце која територијално припадају другој школи, родитељ у писaној форми подноси захтев за упис директору школе преко секретаријата школе.
Законски рок је  01.фебруар 2017.године.
Редован Упис траје до 31.05.2017. године