Поштовани родитељи

03/24/2020

Ушли смо у другу недељу одвијања наставе на даљину. Желим да вам захвалим на вашем учешћу,  које је неопходно у овој ситуацији, новој  за све нас ,али и да вас позовем на стрпљење ако има неких потешкоћа.

Наставници су, као и увек, посвећено и одговорно приступили послу у новим и тешким условима рада,с једне стране тешким због осмишљавања нових начина презентовања градива и новог начина комуникације, а са друге стране због бриге за своје здравље и здравље својих најближих.

Ту бригу, имате и ви ,тачније , бринемо је сви.

Озбиљност ситуације је очигледна, али без обзира на све , искористите ово време када сте породично на окупу, да се повежете међусобно још боље.Причајте са својом децом о свему,о томе како се ви осећате , питајте их како се они осећају ,храбрите их и подстичите да ове школске задатке раде што самосталније. Играјте се са њима.

Укључите их што више у обављање  свакодневних кућних послова ,нека вам помогну у припремању оброка, колача,нека схвате колико ствари могу радити и како могу бити корисни и „велики“.На тај начин ћете показати да имате поверења у њихове способности. Деца то воле.

.Помозите им да науче да вежу пертлу, да гледају на сат, да промене постељину…Подсетите их колико је важно да се брину за личну хигијену као и за хигијену простора у коме бораве.

Желела сам да  скренем пажњу да ова ситуација ,иако озбиљна и узнемирујућа, има и своју добру страну , у смислу јачања заједништва ,осамостаљивања деце,мењања погледа на свет око нас и нашег учешћа у свему.

Желим вам свима добро здравље и да се чувате, а онима који су болесни из било ког разлога, желим брзо оздрављење.

Због ванредне ситуације и мера Владе Републике Србије ,наши запослени раде од куће ,али ,као и до сада, са вама смо у сталној вези и о свему ћемо вас обавештавати.

Срдачно вас поздрављам у име колектива и у своје лично име,

Мирјана Шпехар ,директор школе