Предузетништво-амбијентална настава- оком ученика

03/16/2018

Часове ТИО одржали смо у Етнографском музеју. Наставница и кустоси музеја организовали су интерактивне радионице, на којима смо имали задатак да опремимо српску кућу из 19.века. Пре тога смо обишли сталну поставку: Архитектура у Србији у 19.веку. Онда смо подељени у три групе. С обзиром да смо шестаци, материја нам је била позната. Свака група је требало да опреми део куће или окућнице стварима које смо добили на “ гомили“. Неки су опремали кухињу, неки качару – оставу, неки окућницу. При том смо научили неке називе посуда и алата који су временом исчезли. Приближен нам је начин живота наших предака.  Јрдва чекамо неку нову посету.

ММСаичић